Europa mai 9(nouă) în culoare

Concursul „ Europa mai 9(nouă) în culoare” din cadrul Strategiei Naționale de Acțiune Comunitară a fost organizat și găzduit de școala noastră în data de 16.05.2012. La concurs au participat echipe mixte de elevi, formate din elevi cu dizabilități și elevi volunari din școli și licee, parteneri SNAC.Tema concursului a fost „ Ziua Europei”. Lucrările au fost realizate pe carton duplex, dimensiunea 60 cm X 42 cm. Lucrările vor fi premiate într-un cadru festiv la spectacolul care va avea loc la Opera Naţională Bucureşti în data de 28 mai 2012, începând cu ora 10:00. Membrii juriului:  Adrian Cozma – inspector şcolar de specialitate pentru învăţământ special, ISMB; Adrian Curcan – inspector şcolar de specialitate pentru arte plastice, ISMB; Chisovsky Dan – profesor de arte plastice, Liceul de arte plastice Nicolae Tonitza Bucureşti; Streinu Ioana Lavinia – profesor de arte plastice, Liceul de arte plastice Nicolae Tonitza Bucureşti; Mocanu Florin – profesor de arte plastice, Şcoala de muzică şi arte plastice nr. 4 Bucureşti. Mulțumim organizatorilor: Inspectoratul Şcolar al Municipiului Bucureşti,  prof. CRISTIAN ALEXANDRESCU, inspector şcolar general; prof. CRENGUŢA PASCALE, inspector şcolar general adjunct; prof. ADRIAN COZMA, inspector şcolar de specialitate pentru învăţământ special şi special integrat; prof. CRISTINA BELDIANU, inspector şcolar de specialitate pentru învăţământ preşcolar și partenerilor: Ministerul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului; Children’s High Level Group; Opera Naţională Bucureşti; Şcoala Gimnazială Specială „Constantin Păunescu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>